محمّد (معرفی کتاب)

خداوند پیامبران را برای ما انسانها فرستاده است تا راه درست زندگی کردن را به ما بیاموزند. دلیل فرستادن پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) هم همین است.
خداوند محمد(ص) را فرستاد تا در بین مردم زندگی کند، نه اینکه گوشه نشین شود و تنها در گوشه ای از جنگل ها یا کوه ها به راز ونیاز مشغول باشد. خداوند پیامبر خود را مانند دیگران آفریده است. او مانند همه ما انسانها کار میکند، زندگی دارد و در این زندگی، غم و شادی خواهد داشت. زندگی او الگویی برای ما انسانها است… خداوند او را الگوی ما انسان ها قرار داده است تا در حالی که با زندگی عادی و روزمره خودبا تمام مشکلات و مسائل آن روبرو میشویم به پرستش او بپردازیم.

متن بالا از کتاب محمد(ص) انتخاب شده که در آن «ثانی اثنین خان» زندگی پیامبر اسلام را به زبانی ساده شرح داده است. امیرصالح طالقانی نیز کوشیده تا با ترجمه‌ای روان، متن را برای مخاطب نوجوان و بزرگسال شیوا و جذاب بیان نماید.

این کتاب ۵۶ صفحه‌ای توسط انتشارات قدیانی چاپ شده است. در متن کتاب شرایط تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی زمان پیامبر(ص) به خوبی توصیف شده تا خواننده بتواند درک بهتری از شرایط حاکم بر زمان پیامبر داشته باشد. تصاویر و نقاشی‌های فراوان کتاب هم بر گیرایی متن و جذابیت آن افزوده‌اند.
یکی از ویژگی‌های کتاب، وجود یک واژه‌نامه در انتهای کتاب است. خواننده می‌تواند برای فهم برخی واژه‌ها‌ی متن از آن استفاده نماید.

بعضی عناوین کتاب که در فهرست آمده‌اند عبارتند از: تولد پیامبر، محمد پیشوا و رهبر ستمدیدگان، درجست وجوی حقیقت، شب قدر، کمک نجاشی به مسلمانان، هجرت به مدینه، عهدنامه صلح، عبادت‌های پیامبر، شخصیتی نمونه و الگو، داستان سه مرد و یک فرشته، سنگ‌ها حرکت کردند، پیام صلح

از همین نویسنده و ناشر سه جلد کتاب دیگر نیز با نام‌های: حج، موسی(ع) و یوسف(ع) با همین سبک و سیاق به چاپ رسیده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *