برگزاری دوره‌ی گفتاردرمانی برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی

حدود ۱۰ نفر از کودکان پیش‌دبستانی در موسسه‌ی طلوع نیازمند شرکت در دوره‌ی گفتار درمانی بودند.

تشخیص و پیگیری برگزاری این دوره‌ی درمانی از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و شرایط برگزاری این دوره در مردادماه فراهم گردید.

مشکلاتی از قبیل تأخیر در شروع گفتار در کودکان، اشکال در تلفظ اصوات گفتاری، عدم برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی از سوی کودک، کم شنوایی یا ناشنوایی، اشکال در درک کلام، اختلال در بلع، وجود هر یک از اختلالات فلج مغزی یا اوتیسم یا اختلال یادگیری، اختلال در صدا و به صورت کلی هر اختلالی که در دوران کودکی یا بزرگسالی بر درک یا بیان گفتار ویا کیفیت صدا یا عمل بلع تأثیر منفی بگذارد، انجام گفتار درمانی را ضروری می‌نماید.

کودکانی که در موسسه‌ی طلوع ، نیاز به گفتار درمانی داشتند، توسط یکی از فارغ التحصیلان این رشته تحت درمان قرار گرفته و آموز‌ش‌های لازم نیز به خانواده‌های ایشان داده شد.

این دوره‌ی گفتاردرمانی، یک مهمان ویژه هم دارد: مریم ۱۴ سال سن دارد. او از ۶ سالگی دچار اختلال شنوایی شده و به مرور زمان دارد این توانایی را از دست می‌دهد. کم شدن قدرت شنوایی در او منجر به اختلال در گفتار نیز شده است.

مریم به همراه چند نفر دیگر از کودکان پیش‌دبستانی که دوره‌ی ابتدایی گفتار درمانی را گذرانده‌اند، به دلیل نیاز به درمان تخصصی‌تر، توسط یکی از متخصصین این حوزه تحت درمان قرار دارند.

این جلسات درمانی به صورت یک هفته در میان در محل موسسه‌ی طلوع برگزار می‌گردد.