برگزاری دوره‌ی مطالعاتی ویژه‌ی دختران در کتابخانه‌ی طلوع

در کتابخانه‌ طلوع، از پاییز امسال، افزایش تعداد اعضای فعال کتابخانه و تشویق هرچه بیشتر اعضا به مطالعه‌ی کتاب‌های غیردرسی را به عنوان هدفی مهم در نظر گرفتیم. به عبارتی، تلاشمان بر این شد تا کتاب جایگاه شایسته‌اش را در زندگی اعضای کتابخانه و اهالی محله که برایمان بسیار عزیز هستند پیدا کند.

یکی از طرح‌هایی که به تازگی و برای رسیدن به این هدف شروع شده، «دوره مطالعاتی دختران دبستانی» است.

در این طرح هر دانش‌آموز متناسب با پایه تحصیلی‌اش در یک دوره‌ی مطالعاتی شرکت می‌کند. این دوره حداکثر ۱۰هفته طول می‌کشد و در طی آن ۵ تا ۶ کتاب قصه مطالعه می‌شود. همراه با امانت هر کتاب، یک کاربرگ نیز به دانش‌آموزان داده می‌شود. این کاربرگ شامل فعالیت‌های متنوعی است. از جمله: پرسش‌هایی ساده از محتوای قصه، جدول، فعالیت‌های زبان آموزی مرتبط با متن قصه، نقاشی صحنه‌ای از قصه و …

هر کدام از شرکت کنندگان در طرح صاحب یک گل در تابلوی کتابخانه می‌شود. پس از خواندن یک کتاب و تحویل دادن کاربرگ تکمیل شده مربوط به آن، اسم کتاب در یکی از گلبرگ‌های این گل نوشته می‌شود. پر شدن تمامی گلبرگ‌ها به معنی تکمیل این دوره‌ی مطالعاتی است.

هدیه خاله نگین، کلوچه های خدا، لباس جدید پادشاه، یک شهر و دوبرادر، آتشی بالای کوه و پرواز کن،پرواز! از جمله کتاب‌هایی هستند که در یک دوره مطالعه می‌شوند.

به امید خدا سعی می‌کنیم به مرور بعضی از این کتاب‌ها را معرفی کنیم.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *