واحد آموزش کودک طلوع

دوران دبستان، دورانی کلیدی در شکل‌گیری رشد اجتماعی، عاطفی و عقلانی کودک است. در دوران دبستان کودکان فرصتی برای تجربه‌ی رابطه‌ی جدی با همسالان می‌یابند، نخستین تجربه‌هایشان از تحصیل را شکل می دهند، و تصویری از توانمندی‌ها و استعدادهای خودشان کسب می‌کنند که در تعیین مسیر زندگی آینده‌ی آن‌ها سهم به‌سزایی دارد. شناسایی استعدادها و توانمندی‌های کودکان، تقویت عزت‌نفس در آنان و تحکیم روحیه‌ی همدلی و همکاری در آن‌ها از مولفه‌های کلیدی آموزش در این سنین است.

در این میان کودکان محروم، اغلب از آموزش‌های مناسب و باکیفیت بی‌بهره‌اند. معمولاً نه مدرسه و نه خانواده توجه مناسبی به تربیت و پرورش کودک صورت نمی‌گیرد و کودکان در برابر آسیب‌های روحی و روانی و دشواری‌های پیرامون‌شان از حمایت کافی برخوردار نمی‌شوند. محرومیت از تجربه‌هایی غنی از رابطه با دیگران، دشواری در تحصیل، و روبه‌رو بودن با موقعیت‌های پرتنش در خانواده، محله و مدرسه، بهره بردن از دوران کودکی را برای آنان دشوار می‌کند.

واحد آموزش کودک طلوع، در تلاش است تا با تدوین و اجرای طرح‌های آموزشی به پر کردن این خلَأ آموزشی مهم یاری رساند. این واحد دوره‌هایی برای آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش مهارت‌های مقابله با شرایط آسیب‌زا، آموزش بهداشت، آموزش هنر و آموزش‌های تحصیلی جبرانی را در مدارس شهرک سعدی شیراز برگزار می‌کند.