مبلغ تعهد شده تاکنون: ۷،۷۳۰،۰۰۰ تومان در ماه / هزینه‌ی مربوط به این فراخوان تأمین شده است.

خلاصه اطلاعات فراخوان
موضوع فراخوان: یافتن حامیان مالی برای اجرای پروژه‌ی «خانه‌ی نوجوان» طلوع؛
خانه‌ای برای دختران نوجوان محله سعدی شیراز که فرصت فعالیت‌های متنوعی را برای آنها فراهم می‌آورد.
مدت زمان اجرای پروژه: ۹ ماه (از ابتدای تابستان تا انتهای زمستان)
تعداد اعضای تیم پروژه: ۱۰ نفر
شیوه‌ی مشارکت:
۱- پرداخت بخشی از هزینه‌ی اجرا به صورت ماهانه
در صورت تمایل به مشارکت از این طریق، فرم انتهای صفحه را تکمیل کنید، یا نام و مبلغ حمایت ماهانه را به شماره‌ی ۰۹۳۷۵۲۵۰۲۲۹ ارسال نمایید (ترجیحاً از طریق واتساپ یا تلگرام)
***
۲- پرداخت بخشی از هزینه‌ی کل اجرای پروژه به صورت یک‌جا.
در صورت واریز مبلغ، حتماً از طریق ارسال پیام به شماره ۰۹۳۷۵۲۵۰۲۲۹ ما را در جریان بگذارید تا این مبلغ برای پروژه‌ی خانه‌ی نوجوان صرف شود.

***
درگاه پرداخت الکترونیکی: roshanayetoloo.ir/pardakht
***
شماره کارت مؤسسه:
۶۰۳۷،۷۰۷۰،۰۰۰۰،۵۱۰۲
به نام مؤسسه روشنای طلوع مهر شیراز
کل مبلغ مورد نیاز: ۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان در ماه (به مدت ۹ ماه)

مبلغ تقبل شده تاکنون: ۷،۷۳۰،۰۰۰ تومان در ماه

هزینه‌ی مربوط به این فراخوان تأمین شده است.

Download the English version.

نوجوانی آغار جاده کمال است. مسیری که می‌خواهد ما را به بلوغ برساند؛ سرشار از فرصت‌هایی زنده‌کننده و ناب و البته گاهی نیز پر چالش و ناهموار. تجربه‌ها و انتخاب‌های این دوران تأثیر مهمی بر زندگی آینده‌ی هر انسانی دارد. در جامعه‌ی امروز ما بسیاری از نوجوانان در گذر از این دوران به همراهی نیاز دارند، نیازی که در شهرک سعدی شیراز، محل استقرار مؤسسه‌ی «طلوع»، به جد احساس می‌شود.

بسیاری از نوجوانان محله‌ی سعدی با چالش‌های جدی دست و پنجه نرم می‌کنند. تعداد نوجوانانی که در خانواده‌های غیر حمایت‌گر و پر آسیب زندگی می‌کنند کم نیست. اعتیاد و استفاده از مشروبات الکلی در محله شایع است، و نیز فشارهای فرهنگی برای ازدواج زودهنگام بر بسیاری از دختران نوجوانان سنگینی می‌کند. در این میان، برنامه‌های رسمی آموزشی موجود معمولاً در این زمینه‌ها به نوجوانان کمک چندانی نمی‌کنند. چنین شرایطی، و میل به تحقق استعدادهای شگرف نوجوانانی که در این محله دیده‌ایم، دلیل آغاز پروژه‌ی «خانه‌ی نوجوان» است؛ پروژه‌ای که امید داریم با همراهی شما عملی شود و به بار نشیند.

تا امروز در مؤسسه‌ی طلوع تجربه‌ی برگزاری چند دوره‌ی آموزشی برای نوجوانان وجود داشته است (برای دیدن بعضی از این تجربه‌ها به این آدرس رجوع کنید). بنا به این تجربه‌ها و با توجه به اقتضائات دوره‌ی نوجوانی فکر می‌کنیم که آموزش نوجوانان بسیار مؤثرتر خواهد بود اگر به ویژگی‌های زیر توجه شود:

 • آموزش برمبنای فعالیت گروهی و همکاری با دوستان باشد، چرا که گروه‌های دوستی در زندگی نوجوانان نقش مهمی دارند.
 • نوجوانان در فرآیند آموزش نقشی فعال داشته باشند.
 • نوجوانی دوره‌ی آرمان‌های بزرگ است؛ آموزش باید به شفاف شدن این آرمان‌ها و رشد و بالندگی آنها کمک کند.
 • آموزش از نظر خود نوجوانان کارآمد باشد؛ نوجوانان باید به وضوح نقش تغییر آفرین آموزش را در زندگی خود و در جامعه تشخیص دهند.
 • در فرآیند آموزش تجربه‌ی زیبایی‌ها و خلق زیبایی لحاظ شده باشد.
 • آموزش پرماجرا و هیجان‌انگیز باشد.
 • آموزش به نوجوانان منحصر نشود؛ والدین نوجوانان نیز به آموزش نیاز دارند.

به امید خدا، قصد داریم دوره‌ی آموزشی جدیدی را برای دختران نوجوان محله شروع کنیم؛ دوره‌ای که تا حد ممکن ویژگی‌های بالا در آن وجود داشته باشد. برای برگزاری این دوره احتیاج به یک مکان جدید داریم که «خانه‌»ی نوجوانان محله باشد؛ خانه‌ای که نوجوانان بتوانند به راحتی و در ساعات مختلف روز به آن رفت و آمد کنند و در برنامه‌های جذاب و متنوع شرکت کنند.

در این خانه نوجوانان فرصت خواهند داشت تا:

 • به کارهایی عملی همچون کاشت گل و گیاه، آشپزی و نجاری بپردازند (و محصولات خود را در بازارچه‌هایی عرضه کنند)،
 • با هدایت مربیان، در فعالیت ها و تصمیم گیری های خانه نوجوان مشارکت کنند،
 • در کتابخانه با کتاب های مناسب نوجوانان آشنا شوند، قصه بگویند و نمایش بازی کنند،
 • در موضوعات مورد علاقه‌شان بخوانند، بنویسند و تحقیق کنند.
 • به بازی‌های فکری بپردازند،
 • در مورد موضوعاتی که برایشان مهم است بحث و گفتگو کنند،
 • پروژه‌هایی برای فعالیت‌های مفید در محله تعریف کنند،
 • و …

امید داریم که این «خانه» و فرصت‌های فراهم آمده در آن، بتواند مسیری پر شور و پر امید به سوی آینده‌ای آفتابی برای نوجوانان سعدی بگشاید.

با ما همراه شوید…

هدف این فراخوان، جلب حامیان مالی برای اجرای پروژه‌ی «خانه نوجوان» است؛ حامیانی که پرداخت هزینه‌ی اجرای پروژه را به صورت ماهانه متقبل شوند.

اجرای پروژه‌ی «خانه نوجوان» را یک تیم ۱۰ نفره به عهده خواهد داشت. طبق محاسبه‌ی ما، اجرای این پروژه در هر ماه نزدیک به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. این هزینه عمدتاً مربوط به دستمزد کادر آموزشی و اجرایی و اجاره مکان است.

این پروژه از ابتدای تابستان تا انتهای زمستان ۱۳۹۸، یعنی به مدت ۹ ماه تعریف شده است، که البته امید داریم پس از آن نیز ادامه پیدا کند.

شما به دو صورت می‌توانید در این برنامه همراه شوید:

۱- بخشی از هزینه‌ی ماهانه‌ی پروژه را تقبل کنید و در ابتدای هر ماه این مبلغ را پرداخت نمایید. در صورتی که مایل به مشارکت از این طریق هستید لطفاً فرم انتهای صفحه را تکمیل کنید.

(به جای تکمیل این فرم، می‌توانید نام و مبلغ حمایت ماهانه‌ی مورد نظر خود را از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره‌ی ۰۹۳۷۵۲۵۰۲۲۹ ارسال نمایید.)

۲- در صورتی که مایل باشید می‌توانید بخشی از کل هزینه‌ی مورد نیاز (که برای ۹ ماه ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است) را یک‌جا بپردازید.

اگر این روش را انتخاب کردید، حتماً از طریق ارسال پیام (ترجیحاً از طریق واتساپ یا تلگرام) به شماره‌ی ۰۹۳۷۵۲۵۰۲۲۹ ما را در جریان بگذارید تا این مبلغ برای پروژه‌ی خانه‌ی نوجوان کنار گذاشته شود.

فرم تعهد پرداخت ماهانه برای پروژه خانه نوجوان طلوع

پس از تکمیل فرم، نهایتاً ظرف ۲ روز پیام تأیید دریافت اطلاعات را از جانب ما دریافت خواهید کرد. در صورتی‌که چنین پیامی دریافت نکردید، لطفاً با ما تماس بگیرید.

اطلاعات حساب مؤسسه:

 • درگاه پرداخت الکترونیکی: roshanayetoloo.ir/pardakht
 • شماره کارت مؤسسه: ۶۰۳۷،۷۰۷۰،۰۰۰۰،۵۱۰۲  –  به نام مؤسسه روشنای طلوع مهر شیراز
 • شماره شبا: IR060160000000000801220211 بانک کشاورزی

اگر مبلغی را به هدف صرف در پروژه‌ی خانه‌ی نوجوان واریز نمودید، حتماً از طریق ارسال پیام (در واتساپ یا تلگرام) به شماره ۰۹۳۷۵۲۵۰۲۲۹ ما را در جریان بگذارید.